VAN VALİSİ MURAT ZORLUOĞLU'NUN VAN İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARETİ

Vali Murat ZORLUOĞLU ve beraberinde İl Göç İdaresi Müdürülüğü'nden sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet PARLAK İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nü ve İl Müdürlüğüne bağlı Kurubaş Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Vali Murat ZORLUOĞLU, Tuşba ilçesinde hizmet veren İl Göç İdaresi Müdürüğünü ve İl Müdürlüğüne bağlı Kurubaş Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğünü ziyarette bulunarak İl Müdürü Mehmet Bakır BEDEVİOĞLU'ndan ve personelden İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Beraberinde İl Göç İdaresi Müdürlüğü'den sorumlu Vali Yardımcısı Mehmet PARLAK ile gerçekleştirdiği ziyarette, kurum personeli tarafından karşılanan Vali ZORLUOĞLU İl Müdürlüğü hizmet binasını gezerek incelemelerde bulundu.
İl Müdürlüğü yerleşkesindeki incelemelerin ardından idari birimleri gezen Vali ZORLUOĞLU buradaki konuşmasında "Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz, yoğun çalışan ve yeni kurulmasına rağmen kurumsallaşma sürecini sürdüren bir kurum. Buna rağmen kısa sürede büyük mesafeler kat edildi, takdire şayan çalışmalar yapıldı. Kurumun taşra ayağında sorunlar yaşanabilir, o sorunlar da kısa sürede aşılacaktır. Türkiye’nin saygınlığıyla doğrudan ilgili bir kurumda çalışan personelin, elinden gelen çabayı göstereceğine inanıyorum" ifadelerine yer verdi.
İl Müdürlüğü'nü ziyaretinnin ardından 2017 yılı içerisinde hizmete giren ve Kurubaş mevkiinde bulunan Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğüne geçen Vali ZORLUOĞLU, buradaki incelemeleri doğrultusunda yetkililerden, yemekhaneler, barınma ve göçmenlerin sosyalleşme ihtiyaçlarının giderildiği alanların daha konforlu hale getirilmesini istedi.
İl Göç İdaresi Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi Müdürlüğünde barındırılan yabancıların asgari yaşamal ihtiyaçlarının sağlanmasının büyük önem arz ettiğini kaydeden Vali ZORLUOĞLU, kurumun Türkiye Cumhuriyeti'nin merhametinin ve vicdanının tecelli ettiği bir yer oluduğunu belirterek, personelin bu doğrultuda ve bu bilinçle görevini yerine getirmesini istedi.
Vali Murat Zorluoğlu, İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezinde barınma alanlarını da ziyaret ederek, tercüman aracılığıyla sorun ve sıkıntılarını dinlediği göçmenlerle bir süre görüştükten sonra kurumdan ayrıldı.
Kayıt: 27.9.2017
Güncelleme:27.9.2017
Paylaş


WS05