İDARİ GÖZETİME KARŞI AÇILACAK DAVALARA 2.SULH CEZA HAKİMLERİ BAKACAK

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), hakkında idari gözetim kararı alınan yabancılar için, idari gözetime karşı yapılacak başvuruya, bir yerde birden fazla sulh ceza hâkimliğinin bulunması halinde 2. Sulh Ceza Hakimliği’nin bakmasına karar verdi.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), hakkında idari gözetim kararı alınan yabancılar için, idari gözetime karşı yapılacak başvuruya, bir yerde birden fazla sulh ceza hâkimliğinin bulunması halinde 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin bakmasına karar verdi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu kapsamının özel bir kanun olması, uygulamada birlik ve bütünlüğün sağlanması için idari gözetim kararlarına karşı yapılan itirazları sonuçlandırmak üzere bir yerde birden fazla Sulh Ceza Hâkimliği’nin bulunması halinde bir Sulh Ceza Hâkimliği’nin görevlendirilmesi için HSYK’ya başvurdu.

Başvuruyu değerlendiren HSYK, idari gözetime karşı yapılacak başvuruya bir yerde birden fazla sulh ceza hâkimliğinin bulunması halinde 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin bakmasına karar verdi.
Kayıt: 9.12.2015
Güncelleme:9.12.2015
Paylaş


WS05