GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SAYIN SALİH BIÇAK'IN VAN İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARETİ

Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih BIÇAK, Yabancılar Dairesi Başkanı Sayın Gülbahar ARSLAN EL NASHARTY ve Göç Uzman Yardımcısı Sayın Zehra TEKİN Van İl Göç İdaresi Müdürlüğünü Ziyaret etti.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce Ukrayna'daki iç karışıklıklar nedeniyle ülkedeki Ahıska Türklerinin İskân Kanunu ile 2015 tarih ve 7668 sayılı Bakanlar Kurulu kararı kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesine yerleştirilecek 175 Ahıska Türkü’nü karşılamak amacıyla Ahlat’ta bulunan Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Salih BIÇAK, Yabancılar Dairesi Başkanı Sayın Gülbahar ARSLAN EL NASHARTY ve Göç Uzman Yardımcısı Sayın Zehra TEKİN Ahlat ilçesindeki yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından 02.06.2016 tarihinde Van İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzü ve Geri Gönderme Merkezini ziyaret ettiler.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü hizmet birimlerinde görevli personelle görüşen Sayın Genel Müdür Yardımcısı hizmet birimlerince yürütülen çalışmalar, Müdürlüğün ihtiyaçları ve yaşanan sıkıntılar hakkında İl Göç İdaresi Müdürü Bünyamin BAĞCI ve personelden bilgi aldı. Ayrıca Sayın Genel Müdür Yardımcısı son olarak Geri Gönderme Merkezinde barınan yabancılarla da görüşerek ziyaretini tamamladı.
Kayıt: 3.6.2016
Güncelleme:5.6.2016
Paylaş


WS05