18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA VALİ İBRAHİM TAŞYAPAN'I ZİYARET

Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ve göçmen misafirleri, Vali İbrahim Taşyapan’ı makamında ziyaret etti.

      İl Göç İdaresi Müdürü Bünyamin BAĞCI ile beraberindeki İl Göç Uzman Yardımcıları Yunus UKAY, Sezgin ÇAR ve Gülşah Gökçe GÖKÇINAR’ın yanı sıra, İranlı misafirleri Sheller FATTAHİ ve Ferhad Ali TAYEFE ’nin yer aldığı ziyarette, heyet tarafından Vali İbrahim TAŞYAPAN'a çiçek takdim edildi. 
 
        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutlayan Vali Taşyapan, ülkemizin ve yer aldığı coğrafyanın, dünyada önemli göç rotalarından biri olduğunu söyledi. Devletimizin artan ekonomik gücü ve istikrarı dolayısıyla göçmenler tarafından cazip görüldüğünü ifade eden Vali Taşyapan, komşu ülkelerde sürmekte olan olayların da ülkemize dönük göçe sebep olduğunu vurguladı. 
 
        İl Göç İdaresi Müdürü Bünyamin BAĞCI  ise kurumun çalışmaları hakkında Vali Taşyapan’a bilgi aktararak, göç alanına ilişkin iş ve işlemleri yürüterek, devletimizin göç politika ve stratejileri doğrultusunda sivil ve uzman bir kurum olarak çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.
Kayıt: 20.12.2016
Güncelleme:20.12.2016
Paylaş


WS05