18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ

İlimizde 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü kutlamasını ev ziyaretleri yaparak kutladık.

Her yıl Aralık ayının 18’inde kutlanan “Uluslararası Göçmenler Günü” dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. 18 Aralık Birleşmiş Milletler tarafından resmi olarak 2000 yılında  ‘’Uluslararası Göçmenler Günü’’ olarak kabul edilmiştir.
18 Aralık uluslararası göçmenler günü dolayısıyla anavatanından kopup çeşitli nedenlerle ilimizde ikamet etmekte olan yabancılarımız İl Müdürümüz ve personelimiz tarafından evlerinde ziyaret edilmiştir.
Bu ziyaretlerde, yabancı misafirlerimizin “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” samimi bir şekilde kutlanmış olmakla birlikte, misafirlerimizin sıkıntıları ve isteklerini de dinleme imkânı bulunmuştur. Yabancı misafirlerimizin yaşamış olduğu sorunlara çözüm yolları aranmış ve misafirlerimize kaynaklara ulaşma ve sahip olduğu haklar konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır.
Ziyaretler sonrasında sadece göçmenler gününde değil,  ihtiyaçları karşılama ve yaşadıkları her türlü sorunlara çözüm yolu bulma konusunda kurumumuzun kapılarının her zaman ardına kadar açık olduğu samimiyetle misafirlerimize iletilmiştir.
Kayıt: 21.12.2015
Güncelleme:21.12.2015
Paylaş


WS05